Date Event Notes Time Results Links
 
November
Tue. 17 Benton Central 6:00 PM W 117-58
  Lafayette Central Catholic 6:00 PM W 122-41
Thu. 19 Seeger 6:30 PM W 135-61
  Rensselaer Central 6:30 PM W 135-118
 
December
Tue. 1 Western 5:30 PM Score not Included
Fri. 4 Hall of Fame Meet TBA 8th Place
Sat. 5 Hall of Fame Meet TBA 8th Place
Tue. 8 Lafayette Jefferson 5:30 PM W 126-58
Thu. 10 Crawfordsville 5:30 PM W 126-56
Sat. 12 Noblesville Invite 8:00 AM 3rd Place
Tue. 15 McCutcheon * 5:30 PM W 107-99
Thu. 17 Logansport 5:30 PM W 113-63
 
January
Sat. 9 NCC Meet * 10:30 AM 1st Place
Tue. 12 Twin Lakes Cancelled
Sat. 16 Delphi 10:00 AM No Score
Tue. 19 Benton Central 5:30 PM W 128-55
Wed. 20 West Lafayette 5:30 PM W 65-37
  Kokomo 5:30 PM W 79-22
 
February
Thu. 4 Sectional TBA
Sat. 6 Sectional TBA 2nd Place
Tue. 9 Regional TBA
Fri. 12 State TBA
Sat. 13 State TBA
 
November
Tue. 15 Benton Central 6:00 PM W 168-86
  Lafayette Central Catholic 6:00 PM W 168-56
Thu. 17 Seeger 6:30 PM W 150-71
  Rensselear Central 6:30 PM W 150-107
Tue. 29 Western 5:30 PM W 115-68
 
December
Sat. 3 Western Diving Invit TBA 5th Place
Tue. 6 Lafayette Jefferson * 5:30 PM W 107-72
Thu. 8 Crawfordsville 6:00 PM W 106-78
Sat. 10 Noblesville Invit 8:00 AM 3rd Place
Tue. 13 McCutcheon * 5:30 PM W 111-75
Thu. 15 Logansport * 5:30 PM W 131-54
 
January
Sat. 7 NCC Meet 10:30 AM 1st Place
Tue. 10 Twin Lakes 5:30 PM W 91-89
Thu. 12 Delphi 6:00 PM W 138-41
Sat. 14 Ben Davis Cancelled
Tue. 17 Benton Central 5:30 PM L 78-100
Wed. 18 West Lafayette 5:30 PM T 51-51
  Kokomo * 5:30 PM W 73-29
Thu. 26 Northwestern 6:00 PM W 124-61
Sat. 28 McCutcheon Invite (JV Only) 11:00 AM 2-0 Record
 
February
Thu. 2 Sectional TBA
Sat. 4 Sectional TBA 2nd Place
Tue. 7 Regional TBA
Fri. 10 State (Ind) TBA
Sat. 11 State (Ind) TBA
 
November
Thu. 9 West Lafayette (JV) 6:00 PM No Score
Tue. 14 Benton Central 6:00 PM W 139-101
  Lafayette Central Catholic (@ Benton Central) 6:00 PM W 139-73
Thu. 16 Seeger 6:30 PM W 122-57
  Rensselaer Central (@ Seeger) 6:30 PM L 122-146
Tue. 28 Western 5:30 PM L 89-97
 
December
Sat. 2 Western Diving Invitational (JV) TBA 1st Place
Tue. 5 Lafayette Jeff * 5:30 PM W 108-74
Thu. 7 Crawfordsville 6:00 PM W 96-89
Sat. 9 Noblesville Invitational 8:00 AM 3rd Place
Tue. 12 McCutcheon * 5:30 PM L 78-108
Thu. 14 Logansport * 5:30 PM W 116-65
 
January
Sat. 6 NCC Meet (@ Purdue) * 10:30 AM 2nd Place
Tue. 9 Twin Lakes 5:30 PM W 94-89
Thu. 11 Delphi 6:00 PM W 107-59
Tue. 16 Benton Central 5:30 PM W 107-78
Wed. 17 West Lafayette 5:30 PM L 75-102
  Kokomo (@West Lafayette) * 5:30 PM W 98-79
Thu. 25 Northwestern 6:00 PM L 81-105
Sat. 27 McCutcheon Invitational (JV) 11:00 AM No Score
 
February
Sat. 3 Sectional (@ Zionsville) TBA 5th Place
Tue. 6 Regional (@ Hamilton Southeastern) TBA
Fri. 9 State (@ Indianapolis) TBA
Sat. 10 State (@ Indianapolis) TBA
 
November
Thu. 8 West Lafayette (JV Meet) 6:00 PM No Official Score
Tue. 13 Benton Central 6:00 PM W 97-85
Tue. 27 Western 5:30 PM L 77-108
 
December
Sat. 1 Western Diving Invit (JV) TBD 4th Place
  Noblesville Invit 12:00 PM 3rd Place
Tue. 4 Lafayette Jeff * 5:30 PM W 113-71
Thu. 6 Crawfordsville 6:00 PM L 70-113
Tue. 11 McCutcheon * 5:00 PM W 112-73
Thu. 13 Logansport * 5:30 PM W 101-80
 
January
Sat. 5 NCC Meet (@Purdue) 10:30 AM 2nd Place
Tue. 8 Twin Lakes 5:30 PM W 98-88
Thu. 10 Delphi 6:00 PM W 130-51
Tue. 15 Benton Central 5:30 PM L 69-116
Wed. 16 Kokomo * 5:30 PM W 128-86
  West Lafayette 5:30 PM W 128-113
Thu. 24 Northwestern 6:00 PM L 69-115
Sat. 26 McCutcheon Invit (JV) 11:00 AM No Official Score
 
February
Sat. 2 Sectional (@Zionsville) TBD 2nd Place
Tue. 5 Regional (@ Hamilton Southeastern) TBD
Fri. 8 State (@Indianapolis) TBD
Sat. 9 State (@Indianapolis) TBD
* Conference
Bold team: Home event